Uçak Kargo

Uçak Kargo Hizmeti Hakkında Bilgilendirme Sayfası

KuryeMAN Uçak Kargo Hizmeti Hakkında Bilgilendirme Sayfası


UÇAK KARGO HİZMETİ

Teknolojik gelişmelerin artması ve hız kavramının en önemli konu haline gelmesine paralel olarak, müşteriler de, kargo gönderileri için kargo şirketlerinden hız beklemektedir. Uçak kargo terimi, gönderilerin uçak taşımacılığı ve havaalanları aracılığı ile teslimat şeklini ifade eden bir kavramdır.

KuryeMan hem şehir içi, hem yurtiçi, hem de yurtdışı uçak kargo hizmetleri ile diğer hizmetlerinde olduğu gibi, müşterilerine en iyi hizmeti vermek için faaliyetlerini devam ettirmektedir. KuryeMan tarafından yürütülen uçak kargo hizmeti ile normal ya da acil nitelikli tüm gönderiler, en son teknoloji ile güvenliği sağlanarak ve en hızlı şekilde taşınmaktadır. Teslimat hızı, takip sistemleri, bilgilendirmeler ve hizmet kalitesi ile sektörde farklı bir yer edinen KuryeMan, bu anlamda da, müşterilerin memnuniyetini kazanmayı başarmış bir firmadır.

Müşterilerin, tüm normal ve acil nitelikli gönderi ihtiyaçlarına çözüm üretmek için çalışan firmamız, uçak kargo gönderilerini, işleyiş planlamaları dâhilinde ve büyük bir titizlikle yapmaktadır.
Acil olarak ulaşması gereken bir gönderiniz varsa, uçak kargo hizmetini kullanarak, zaman konusunda sorun yaşamadan, işlerinizi kolayca halledebilirsiniz. Uçak kargo hizmeti ile tüm gönderileriniz, en kısa sürede, olması gereken adrese teslim edilecektir.

Ankara Esenboğa havalimanında bekleyen acil gönderileriniz varsa, uçak kargo hizmeti yoluyla, gönderiniz özel kuryelerimiz ile havaalanından alınır ve gideceği adrese teslim edilir. Hem de 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tamamlanacak bu işlem ile acil gönderiniz zamanında yerine ulaşmış olur.
Yurtiçi gönderiler için, Türkiye’nin hemen hemen her yerine hizmet veren firmamız, havaalanı bulunmayan iller için de teslimatın kısa sürede tamamlanması için, mobil kuryeler ile hizmetler sunmaktadır.

Uçak kargo kapsamındaki gönderiler, göndericinin adresinden teslim alınarak, ilk başta, en yakın havaalanına gönderilir. Firma anlaşmalı olduğumuz uçak kargo şirketlerinin aktarımı yoluyla, alıcı adresinin bulunduğu şehrin havaalanına gelen kargo, ilgili teslimat için görevlendirilen özel kuryeler aracılığı ile havaalanından teslim alınır ve belirlenen adrese teslim edilir.

Acil nitelikli kargolar, zaman kavramı konusunda aciliyet içermesi ve güvenlik nedeniyle önem taşıması gibi nedenlerden dolayı, taşınması özel itina gerektiren kargolardır. Uçak kargo hizmetimiz dâhilinde, müşterilerin ihtiyaçlarına tam olarak çözüm bulmak prensibiyle, hizmete yönelik farklı seçenekler sunulmaktadır. Bu anlamda, adresten- adrese, adresten havaalanına, havaalanında adrese ve havaalanından – havaalanına uçak kargo hizmetlerinden, size en uygun olanı seçmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra, kargonun alıcıya nasıl teslim edileceği konusunda da tercih yapabilirsiniz.

İsterseniz, kargonuz alıcı adresine kuryelerimiz aracılığıyla teslim edilir. Ya da kargonun varış noktasında teslim alır. Son seçenekte ise, alıcı kargoyu şubemizden teslim alabilmektedir. Bu seçim yapıldığı takdirde, kargo şubemize teslim edildiği anda, alıcı telefon yoluyla bilgilendirilmektedir.

Uçak kargo aracılığı ile gönderileriniz, Türkiye’nin birçok şehri için aynı gün teslimat sağlamaktadır. Gün içi teslimatların geçerli olduğu noktaları web sitemizde ayrıntılı olarak görebilirsiniz.

Uçak kargo ile verdiğimiz hizmette çeşitli ürün grupları taşınmaktadır. Bazı ürünlerde ise, kanunen yasaklanmış bazı maddelerin bulunması ya da ürünün uçak ile taşınmaya uygun olmaması nedeniyle uçak kargo hizmeti verilememektedir. Bu ürünleri;
Uçakla taşınması yasaklanmış olan, yanıcı, patlayıcı, zehirleyici sıvı ve gazlar ile bu nitelikteki ilaçlar

  • Para, altın vb. değerli evrak niteliğindeki ürünler
  • Diğer sıvı maddeler
  • Radyoaktif özellikli ürünler
  • Tek parça olarak 50 kilogram üzerindeki kargolar( X-ray cihazının boyutunu aşması nedeniyle)

Olarak özetleyebiliriz.
Acil ve önemli tüm gönderileriniz için KuryeMan uçak kargo hizmeti en doğru çözümü sunmaktadır.


YURTDIŞI UÇAK KARGO HİZMETİ

Yurtdışı acil gönderileriniz için kullanabileceğiniz, yurtdışı uçak kargo hizmeti ile tüm sınırlar ortadan kalkıyor. Yurtdışı uçak kargo, yurtdışındaki bir noktaya, kargo teslimatı yapılabilmesine olanak tanıyan, kargo taşımacılık hizmetidir. Teknolojik gelişmelerin, taşımacılık alanında da büyük gelişmeleri sağlamasını takiben, kargo hizmetleri için de, gönderilerin yurtdışına gönderimi, çok kolay bir hale gelmiştir. Bu sayede, gönderileriniz dünyanın her yerine ulaştırılabilmektedir

Yurtdışı uçak kargo hizmeti ile dünyanın her tarafındaki havaalanlarına, kurye ve kargo hizmeti sağlanmaktadır.

Yurtdışı uçak kargo işlemlerinde uygulanan bazı gümrük kuralları ve tarifeleri bulunmaktadır. Belli sınırlara kadar gümrükleme işlemlerine tabi olmadan taşımacılık yapılabilmektedir. Diğer durumlarda ise, belirlenmiş şartlar dâhilinde, taşıma hizmeti sağlanmaktadır. Bu şartlara kısaca değinmemiz gerekirse, şu şekilde açıklamamız mümkün olacaktır.

Yurtdışı uçak kargo gönderileri için, ürün değeri 100$ ‘ı geçen ürünler ile ilgili, gümrük vergisi uygulanmaktadır. Bu nedenle, yurtdışı uçak kargo gönderimlerinde, bu kriterin göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Ek olarak, ağırlık bakımından 70 kg üzeri kargo gönderileri de, gümrük işlemlerine tabi olarak değerlendirilmektedir.

Yurtdışı uçak kargo hizmetleri dâhilinde, kargo, göndericinin adresinden, gönderilecek ürünün ağırlık ve ebat ölçülerini, niteliğini ve alıcı adresi ile iletişim bilgilerini içeren tutanak hazırlanmak suretiyle, teslim alınır ve gönderiminin sağlanması için süreçler başlatılır.
Uçak kargo hizmeti dâhilinde, diğer hizmetlerimizde olduğu gibi, e –posta ve telefon / sms yoluyla bilgilendirmeler yapılarak, kargo gönderileri hakkında, müşterinin de bilgilendirilmesi sağlanmış olur.

UÇAK KARGO TAKİBİNİN ÖNEMİ

Uçak kargo hizmeti, genellikle, acil ve önemli gönderiler için tercih edilen, bir hizmet türü olduğundan, bu sistem dâhilinde, gönderilen kargoların takibi de, hem göndericiler, hem alıcılar açısından, önem arz eden bir durum olmaktadır. Birçok kişi için çok ciddi bilgiler içeren evraklardan, acil ulaşması gereken sözleşmelere kadar, gönderilen ürünlerin niteliği, göndericinin gönderinin yerine zamanında ve güvenli bir şekilde ulaşıp ulaşmadığı noktasında endişe duymasına sebep olmaktadır. Bu anlamda, müşteri memnuniyetini sağlamak ve güvenilir hizmet vermek adına kargo takip sistemleri geliştiren firmamız, bu yolla, tüm uçak kargo süreçlerinin takibini sağlamaktadır.

Uçak kargo gönderileri için, gönderi çıkış noktasından, en son teslimat noktasına kadar, tüm gönderi hareketlerini kesintisiz takip edebilmeye olanak tanıyan takip sistemleri ile 7 gün 24 saat kargo gönderilerinin takibi yapılmakta ve gereken tüm durumlar için müşterilerin bilgilendirilmesi gerçekleşmektedir. Böylece, uçak kargo takibi neticesinde, gönderici ve alıcıların endişeleri de ortadan kalkmaktadır.

Uçak kargo gönderileri ile ilgili aklınıza takılan herhangi bir soru ya da öğrenmek istediğiniz her detay ile ilgili, telefon numaralarımızdan bize ulaşmanız yeterli olmaktadır. Ek olarak, takip sistemleri dâhilinde, göndericinin tercihleri doğrultusunda, alıcıların bilgilendirilmesi ve kargonun teslimatının tamamlandığına dair bilgilerin, göndericiye bildirilmesi de zaman kaybına imkân vermeden, hızlı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.