Toplu Dağıtım

Toplu Dağıtım Hizmetleri

KuryeMAN Toplu Dağıtım Hizmetleri Hakkında Bilgilendirme Sayfası

KuryeMAN toplu dağıtım hizmetini, profosyonel olarak sağlamakta ve toplu danıtım hizmeti alanında stratejik çalışmalar gerçekleştirmektedir. Kendini yineleyen ve sürekli gelişen bir havuz sistemimiz, etiketleme/barkodlama sistemimiz, dağıtım aşaması ön ekibi ve takip sistemimiz bu stratejik çalışmaların sonucunda ortaya çıkan tüm hizmet uygulamalarında mevcuttur. Detaylı olarak aşağıda bu sistemi mercek altına alabiliriz.


Havuz Sistemi Nedir ?

Toplu dağıtım gönderilerinizin, tarafımızca teslim alındıktan sonra koşullarınıza ve adreslerinize bağlı olarak sizin yönergeleriniz de işletilmesi için bekletildiği alana havuz, ve bu havuzun içerisinde gönderinizin göreceği her türlü kurye ve kargo sirkülasyonuna havuz sistemi ismini vermekteyiz.

Havuz sistemi, günümüzde sıkça çoğu kurye ve kargo firmasının toplu dağıtımlarında kullandığı bir sistem olmasına rağmen, KuryeMAN farkını toplu dağıtım hizmet alanı içerisinde de göstertmiş ve kanıtlamıştır. Bütün kullandığı teknolojileri ve müşteri odaklı çalışmalarını sürdüren KuryeMAN, müşterilerininde bu havuz sisteminden faydalanmasını tavsiye etmektedir.

Etiketleme ve Barkodlama Sistemi Nedir ?

Toplu dağıtım hizmetimizin, havuz sistemi parçası olan ve aktif sirkülasyon sağlayan etiketleme ve barkodlama sistemi, Zarf, Davetiye, Kapalı paket vb. gönderilerin üzerlerine seri basım işleri bölümümüz de etiketleme ve barkodlama makinaları ile müşterilerimizin istekleri doğrultusunda barkodlanması ve ya etiketlenmesidir.

Örnek olarak etiketleme sistemi ile toplantı davetiyeleri üzerine “ünvan, isim, soyisim” basılması gibi. Etiketleme ve  barkodlama sistemimizin, diğer bölümünden de örnek verecek olursak;

Vakfınızın ve ya firmanızın zarflarının üzerine sizin barkodlarınızı basması, sizin sisteminize entegre olması ve tüm gönderilerinizi kendi sisteminiz ile takip etmeniz gibi örneklerimiz kısaca bunlardır.

Harmanlama ve Ön Kontrol Sistemi Nedir?

Son iki aşamamız olan harmanlama ve ön kontrol sistemimiz yine müşteri odaklı çalışmaya özen göstertmek ve daha iyi ve daha kaliteli bir hizmet sağlamak amacı ile havuz sistemimizin bir parçası olarak uygun görülmüş, etiketleme ve barkodlama sisteminde evresini geçirmiş ve tamamlamış tüm gönderiler için adreslere uygun kurye ve kargo toplu dağıtım bölgeliklerimize son koordinata ulaştırılması için gönderime hazır bir konumda bekletildiği alana verilen sistemdir.

Adres harmanlaması işlemi bitirildikten sonra operasyon müdürlerimiz tarafından gerçekleştirilen son onay evresine ise ön kontrol sistemi veriyoruz. Müdürlerimizin onayı ile başlayan toplu dağıtım hizmeti, operasyon personeli tarafından 8 saat içerisinde gönderileriniz alıcılarına çoktan ulaşmış olacaktır.